Üretimde teknolojinin tüm olanaklarından
yararlanıyoruz. Doğaya destek olmak, yaşamı
kolaylaştırmak ve zenginleştirmek için çalışıyoruz.

Nasıl Üretiyoruz ?

Türkiye’de ve dünya mutfaklarında.

30 yılı aşkın süredir COOK markasının tek sahibi Sedat Tahir A.Ş, bugün ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 20.000 metrekarelik kapalı alanında, 300 personeli ile yıllık 20 bin tonluk üretim gerçekleştirmektedir. Türk mutfaklarına ilkleri getiren; 40’dan fazla markanın üretimini gerçekleştiren ve 30’un üzerinde ülkeye ihracat yapan firma, ülkemize fırın torbasını, streç filmi, pişirme kağıdını ve son olarak doğada çözünür streç filmi ilk tanıtan firmadır. Kalite yönetimi ve müşteri memnuniyetini değişmez ilkeleri arasında koruyan Sedat Tahir A.Ş. ISO 9001/2008 Kalite Yönetim Sistemleri, ISO 22000/2005 (HACCP) ve BRC belgelerine sahiptir.

Ankara’da yönetim merkezi ve genel müdürlük, yurt çapında bölge temsilcilerimiz ve satış ekibimiz ile Türkiye’nin her iline hizmet veriyoruz. Yerelde bölgelerinin en güçlü firmaları ile bayilik usulü çalışıyor; zincir perakende gruplarının tamamıyla iş birliği içerisinde, tüketicilerimize ulaşıyoruz.

İnsan Kaynakları

COOK, Türkiye ve dünyadaki başarısını sahip olduğu nitelikli iş gücüne borçludur. Kişisel kalitesi ile örnek, sürekli gelişime yürekten inanmış çalışanları ile sürdürülebilir ve ahlaklı üretimi ilke edinmiştir.

%100 yerli sermayeli COOK markasının sahibi olan Sedat Tahir A.Ş, gerçek işvereni kabul ettiği müşterilerini en kaliteli ürünler ve yüksek hizmet anlayışıyla memnun edebilmek için ekibini sürekli eğitimlerle destekler ve geliştirir.

İşe alım sürecinde şirket hedefleri ve kültürüne uygun; teknik ve kişisel yeterliliklere sahip adayların, kendileri için en uygun pozisyonlara yerleştirilmesi esası gözetilir. COOK, üretim ve insan kaynakları politikasını her kademede benimsemiş yönetim kadrosuyla, çalışanlarına sağladığı sosyal, sağlıklı ve modern çalışma ortamıyla, uzun vadeli ve aile sıcaklığında çalışmak isteyenlerin özellikle tercih ettiği bir firmadır.

• İlk iş gününden itibaren, işimizin lideri olduğunu bilir ve sorumluluk alırız.
• Kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimser; davranışlarımız ve pozitif enerjimizle her zaman çevremize örnek oluruz.
• Gerçek işverenin müşterilerimiz olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayız.
• Organizasyonumuzun değerlerine sahip çıkar; kurallara bağlı kalırız.
• Üstlendiğimiz tüm görevleri en yüksek enerjimizi vererek gerçekleştiririz.
• Çevremize saygıdan ödün vermez, onu gelecek nesilden ödünç aldığımızı unutmayız.
• Sedat Tahir ailesinin bir ferdi olmaktan gurur duyarız.

Sahip olduğunuz niteliklere uygun pozisyonlara yerleştirilerek gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarabilir; “içerden terfi” anlayışını benimseyen organizasyon yapımız bünyesinde geleceğin lideri siz olabilirsiniz.

Her kademede çalışanlarımız için düzenlenen kurum içi ve kurum dışı eğitimlerle kendinizi geliştirebilir; kariyer yolculuğunuza artı değer katabilirsiniz.

Çalışanlarıyla tüm ilişkilerinde iyi niyetli ve anlayışlı; yasalara ve ahlak kurallarına son derece önem veren bir kurumun parçası olabilirsiniz.