Mogan Gölü Kirlenmesin

“Yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir bir yaşam” için gelecek kuşaklara daha sağlıklı fiziki ve sosyal çevre bırakmanın eğitim ve bilginin paylaşımıyla olabileceğine olan inancımızla, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği ve Mogan Parkı Yönetiminin de desteğini alarak “Mogan Gölü Kirlenmesin” projesini hazırladık.

Hazırladığımız projeyle; önemli bir dinlenme ve piknik alanı olmasının yanı sıra çok farklı türde canlının da doğal yaşam alanı olan Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Mogan Gölünde oluşan çevre kirliliğine karşı vatandaşlarımızı bilinçlendirmeyi amaçladık.

Mogan Gölünü yaz aylarında yaklaşık olarak haftada 10 – 12 bin Ankara’lı ziyaret ediyor ve burada bulunan barbekü alanlarında piknik yapıyor. Piknik alanlarında oluşan çöpler rüzgârında etkisiyle göle uçarak doğal yaşamı tehdit ediyor. Mogan Gölünde Türkiye’de yaşayan 456 kuş türünden 201′i barınıyor ve çevre kirliliğinin artması nesillerinin devamlılığı açısından önemli bir tehlike oluşturuyor.

Böyle bir tehlikeye karşı, Sedat Tahir Şirketi ailesi olarak halkımızı çevre kirliliği konusunda bilinçlendirerek çöp torbası kullanımını yaygın hale getirmeyi amaçlıdık ve Mogan Gölü’nde çevre kirliliği tehditliyle mücadele etmek üzere “Mogan Gölü Kirlenmesin” projesini gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz bu projeyle yaklaşık bir hafta boyunca toplam 10.000 Ankara’lıya atık yönetimini anlatan broşür ve COOK ÇÖP TORBASI dağıtıldı.

Projemize çevre gönüllüsü olarak katkı sağlayan Şahin Sevin İlköğretim Okulu öğrencilerine, işbirliklerinden dolayı Türkiye Tabiatını Koruma Derneği ve Mogan Park Yönetimi’ne ayrıca vermiş olduğu desteklerden dolayı Gölbaşı Kaymakamı Sayın Raşit TEMİZ’e teşekkür ederiz.

Projemize ait haber linkleri:

http://www.sporaktif.com/spor-aktif-haberleri-mogan-golu-kirlenmesin-son-dakika-spor-haberleri_321930.html
http://www.golbasigazetesi.com/haber_oku.asp?haber=4660
http://www.sondakika.com/haber/haber-mogan-golu-kirlenmesin-3681300/
http://rthaber.com/haber/201206044/-mogan-golu-kirlenmesin-.html
http://www.haberler.com/mogan-golu-kirlenmesin-3681300-haberi/
http://www.dha.com.tr/en-son-haber-mogan-golu-kirlenmesin-son-dakika-haberleri_321930.html

Tüm Haberler